Audi pośród najbardziej innowacyjnych firm świata

Niemiecki koncern samochodowy znalazł się w rankingu 50 najbardziej prestiżowych firm świata przygotowanym przez magazyn „MIT Technology Review”.

Dziennikarze pracujący dla wspomnianego magazynu zgodnie stwierdzili, że szczególne wyrazy uznania należą się za prace nad zdalnym prowadzeniem samochodu. W rankingu „MIT Technology Review” znalazły się wyłącznie firmy, których wynalazki są w stanie trwale zmienić życie ludzi z całego świata.

Technologia zdalnego prowadzenia auta oparta jest o system Audi adaptive cruize z dodatkową funkcją Stop&Go. System rozszerzono o funkcję stabilności kierunkowej – dwa czujniki radarowe o zakresie 35 stopni i zasięgu do 250 metrów odpowiedzialne są za monitorowanie przestrzeni przed pojazdem. Z kolei kamera wideo obserwuje linie na jezdni oraz monitoruje takie obiekty jak piesi, inne pojazdy, bariery ochronne etc.

Osiem ultradźwiękowych czujników monitoruje strefę bezpośrednio przed autem i bezpośrednio przy narożnikach. Skaner o kącie widzenia 140 stopni dostarcza precyzyjnych danych co do lokalizacji pojazdu. Jego zasięg wynosi 80 metrów.

Oprócz „MIT Technology Review” Audi zostało wyróżnione za to innowacyjne rozwiązanie poprzez amerykańskie czasopismo „Popular Science” oraz sieć mediów specjalistycznych „Verge”.

1 Comment

  • To po co jakies testy na prawo jazdy i uczenie się jeździć jak auta robią to za nas ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.