Audi wygrywa proces w Hamburgu

Niemiecki koncern motoryzacyjny wymusił na firmie Qoros zmianę nazwy modelu samochodu. Planowany Qoros GQ3 trafi do sprzedaży pod nazwą 3 Sedan.

Qoros GQ3 został oficjalnie zaprezentowany końcem minionego roku. Był to pierwszy samochód w historii tej młodej firmy, który ma trafić do seryjnej produkcji. Auto natychmiast zainteresowało niemiecki koncern motoryzacyjny – Audi ze względu na podobieństwo w nazwie do swojego samochodu Q i postanowiono złożyć oficjalny pozew.

Sprawę rozstrzygnął sąd w Hamburgu. Werdykt okazał się korzystny dla Audi – Qoros musi wprowadzić nowe oznaczenie pojazdu. Samochód jest wystawiony na trwających Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Pomimo nowej plakietki szefostwo chińskiego producenta samochodów jest dobrej myśli. W opinii szefa projektowego Qoros – Gerta Hildebranda auto będzie ogromnym sukcesem sprzedażowym.

Jak się okazuje problem z nazewnictwem aut nie jest pierwszym przypadkiem w krótkiej historii chińskiego producenta. W minionym roku Qoros miał problem z marką Kia, która chciała model K9 wprowadzić na rynek z oznaczeniem Qoris. Wówczas sąd również przyznał, że klienci mogą być zdezorientowani dwiema podobnie brzmiącymi oznaczeniami i zmuszono koreańskiego producenta do zmiany plakietki modelu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.