3 porady, jak rozwiązywać problemy z głowicą

Awaria głowicy lub któregokolwiek ze związanych z nim elementów często budzi przerażenie u kierowców. Naprawa lub wymiana głowicy wiąże się z dużym wydatkiem. Nawet wymiana uszczelki pod głowicą może nadszarpnąć portfel. Dlatego warto być przygotowanym na usterki tego typu elementów, aby przez proces naprawy przejść w optymalny sposób. Jak wydając jak najmniej, być pewnym efektów naprawy? Oto nasze 3 porady.

Naprawa głowicy czy wymiana uszczelki pod głowicą – upewnij się, w czym problem

Niepozorna uszczelka głowicy to element, który może sprawić wiele kłopotów. Pojawiają się one już na etapie diagnozy ewentualnej awarii. Niestety problem z tym elementem daje niespecyficzne objawy. Zatem kiedy pojawią się podejrzenia dotyczące sprawności uszczelki, warto je przetestować. Najczęstszy problem to po prostu przepalenie tego elementu. Polecamy wyposażyć się w prosty tester uszczelki, przy którego pomocy szybko sprawdzisz, czy problem rzeczywiście tkwi w uszczelce głowicy.

Jeśli masz wątpliwości, czy poprawnie przeprowadziłeś test, sprawdź to u mechanika. W przypadku podejrzenia awarii głowicy wizyta w warsztacie jest już koniecznością. Wybierz zaufany, uczciwy warsztat, w którym uzyskasz szczerą odpowiedź na pytanie, czy naprawa głowicy jest konieczna.

Uszczelka głowicy to nie wszystko – sprawdź sprawność pozostałych elementów

Kiedy konieczna okazuje się naprawa głowicy lub wymiana uszczelki pod głowicą, niestety musisz przygotować się na dosyć duży wydatek. Wszelkie czynności naprawcze w tym obszarze wymagają demontażu licznych elementów. Ponadto, usterkom uszczelki i głowicy w wielu przypadkach towarzyszą awarie innych części. Zalecamy, aby nie szukać za wszelką cenę oszczędności. Nieznaczne obniżenie kosztów może w tym przypadku skutkować koniecznością przeprowadzenia kolejnej drogiej naprawy w niedalekiej przyszłości. Zatem mechanik powinien sprawdzić takie elementy, jak:

  • napęd rozrządu,
  • prowadnica,
  • gniazda zaworowe.

Znajdź właściwy warsztat

Kluczem do sukcesu w kwestii diagnozy i rozwiązania problemów z głowicą jest współpraca z zaufanym warsztatem. Jeśli korzystasz z usług zaufanego mechanika, możesz być spokojny, że zidentyfikuje on problem i rozwiąże go w sposób prawidłowy. Jak znaleźć dobry warsztat? Popytaj wśród znajomych, sprawdź opinie w Internecie. Poświęć na to nieco więcej czasu, naprawdę warto.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.