Filtron – wysokiej jakości filtry z Polski

Jedną z najpopularniejszych polskich firm produkujących części na potrzeby rynku motoryzacyjnego jest Filtron z Gostynia w Wielkopolsce. Wytwarzane filtry stosuje się m.in. do takich marek jak Volkswagen, czy Mercedes.

Historia FILTRON

Funkcjonująca do 1982 roku firma od początku zajmuje się produkcją wysokiej jakości filtrów do samochodów osobowych, ciężarowych i samochodów specjalnych. Firma posiada obecnie 15 fabryk, z czego 12 znajduje się w Ameryce Południowej i Północnej, jedna w Chinach, w Ukrainie i w Polsce, gdzie mieści się główna siedziba firmy. Filtron każdego roku produkuje prawie 100 milionów filtrów, z których połowa jest eksportowana. Filtry tej marki trafiają jako oryginalne wyposażenie do takich samochodów jak: Land Rover, Ford, Saab, Lotus, Suzuki, Mercedes-Benz, Harley&Davidson, Jaguar, Aston Martin, jak również w pojazdach Volkswagen i General Motors. Firma rozwija swoje centra logistyczne otwierając przedstawicielstwa w nowych krajach, dzięki temu możliwa jest niższa cena części i skrócenie czasu ich dostawy.

Rodzaje filtrów

Filtron produkuje praktycznie wszystkie rodzaje filtrów: powietrza, oleju, paliwa, a także kabinowe.

  • Filtry powietrza – wykonywane za pomocą nowoczesnych technologii i materiałów. Pod  marką FILTRON produkowane są filtry okrągłe i cylindryczne (często używane w pojazdach z dużą przestrzenią pod maską) oraz panele (stosowane w nowoczesnych pojazdach w celu zaoszczędzenia miejsca pod maską).
  • Filtry oleju, spośród których możemy wyróżnić filtry puszkowe (coraz rzadziej wykorzystywane w nowoczesnych samochodach) oraz  wkłady do filtrów oleju (wykonane z metalu i charakteryzujące się dużą trwałością i odpornością)
  • Filtry paliwa – dzięki zastosowanym materiałom zapewniają wysoką jakość filtracji paliwa oraz efektywnie oddzielają wodę.
  • Filtry kabinowe – skutecznie przyciągają zanieczyszczenia, a zastosowany aktywny węgiel absorbuje szkodliwe gazy.
  • Osuszacze powietrza – stosowane do oczyszczania powietrza, jak dowodzą badania, osuszacze FILTRON przedłużają działanie układów w pojazdach nawet czterokrotnie.
  • Filtry hydrauliczne – bardzo częstą przyczyną awarii układów hydraulicznych jest zanieczyszczenie cieczy roboczej, a FILTRON pomaga usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Wysokiej jakości filtry

Części Filtrona w naszym kraju można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferowany szeroki asortyment sprawia, że każdy kierowca może znaleźć odpowiedni zamiennik do swojego modelu auta. Wiele porad i ciekawych informacji można przeczytać także na Czescinr1.pl. FILTRON to firma, która produkuje części na tzw. pierwszy montaż, więc jest to firma godna zaufania.

2 Komentarze

  • Filtry podobnie, jak oleje są bardzo ważne dla poprawnej pracy całego układu samochodowego. To wyjątkowo cieszy, że polska firma produkuje tak dobrej filtry oraz części na pierwszy montaż. Warto stawiać na polskich producentów oferujących produkty wysokiej jakości.

  • To nie jest już polska firma tylko niemiecka 🙂 . A fabrykę ma na ukrainie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.