Pięć milionów Audi z napędem Quattro

Koniec lutego przyniósł niemieckiemu koncernowi samochodowemu symboliczny jubileusz. W fabryce w Neckarsulm powstał pięciomilionowy samochód wyposażony w znak firmowy Audi – napęd Quattro.

Tytuł samochodu numer 5 000 000 z napędem Quattro trafił na Audi A6 Allroad z trzylitrowym silnikiem TDI. Ogólnie napęd Quattro przeżywa czasy ogromnego zainteresowania. W całym poprzednim roku aż 43% klientów, którzy zakupili nowe Audi wybrało samochody z napędem Quattro. Pamiętajmy, że mianem Quattro niemiecki producent określa każdy typ napędu wszystkich kół. Najczęściej na napęd Quattro w 2012 roku decydowali się kierowcy kupujący Audi Q5.

Wszyscy miłośnicy niemieckiej marki doskonale wiedzą, że nazwa Quattro pochodzi od legendarnego modelu Audi. Audi Quattro zostało zaprezentowane w 1980 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto cieszyło się takim zainteresowaniem, że oferowane było w sprzedaży przez kolejne 11 lat. Wszystkie modele Quattro posiadały stały napęd wszystkich kół z centralnym dyferencjałem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.