Audi nagrodzone za system zdalnego parkowania

Niemiecki koncern został nagrodzony przez czasopismo „Popular Science” nagrodą „Tytuł przyszłości” za stworzenie systemu zdalnego parkowania na wielopoziomowych parkingach.

Urządzenie zostało zaprezentowane podczas Consumer Electronics Show 2013 (CES) w Las Vegas. Oprócz wspomnianego tytułu projekt zyskał uznanie w oczach sieci mediów specjalistycznych „The Verge”, które system uznały za „najlepsze rozwiązanie techniki motoryzacyjnej” pokazane na tegorocznych targach CES. Projekt ten w najbliższym czasie zostanie wdrożony do życia. Inżynierowie Audi pracują nad wyposażeniem jednego z parkingów w rodzimym mieście Audi – Ingolstadt w niezbędne urządzenia techniczne. Całość wraz ze specjalnie przygotowanymi samochodami będzie w stanie nawiązać współpracę co umożliwi samoczynne parkowanie oraz wyjeżdżanie z parkingów podziemnych tych samochodów Audi.

Kierowcy Audi za pomocą smartfonów będą aktywowali poszczególne funkcje systemu. Następnie sterowanie przejmie centralny komputer, który za pośrednictwem WLAN poprowadzi samochód do najbliższego, wolnego miejsca parkingowego. Na parkingach docelowo ma znajdować się system czujników laserowych, który będzie rejestrował każdy ruch pojazdu. Komputer dodatkowo wyposażony jest w plan parkingu, co ma zagwarantować wygodny dojazd do najbliższego miejsca parkingowego. W samochodach znajduje się aż 12 czujników ultradźwięku monitorujących otoczenie. W przyszłości na podstawie tego systemu może powstać analogiczne ułatwienie dla kierowców podróżujących w korkach lub domowym garażu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.