Wielki-mały powrót Audi A2

Szykuje się nam wielki powrót nieco zapomnianego Audi A2, którego nie było na rynku od sześciu lat. Prezentacja modelu będzie miała miejsce we Frankfurcie. Docelowo, auto ma zapełnić lukę pomiędzy bardzo filigranowym A1 a zadziornym hatchbackiem A3.

Poprzednia wersja A2 okazała się niewypałem. Futurystyczny design, w pełni aluminiowe nadwozie nie okazały się hitem na rynku, mimo szumnych deklaracji i wielkich oczekiwań. Inaczej ma być w przypadku nowej odsłony A2, które ma brylować na salonie we Frankfurcie.

Co jak dotąd wiemy o Audi A2? Jak na razie przede wszystkim to, że ma być napędzane silnikiem elektrycznym. Moc nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że ma to być mocna jednostka, dająca radość z jazdy i jednocześnie oszczędna, zapewniając długie przebiegi na jednym ładowaniu.

Kiedy auto trafi do produkcji, do gamy mają trafić także silniki wysokoprężne i benzynowe. Co do nadwozia – rzeczą interesującą jest fakt, że samochód jest krótszy niż 3-drzwiowe Audi A1, a mimo to posiada 5-cioro drzwi. Przy długości 3,8 m, szerokości 1,69 m i wysokości 1,49 m Audi A2 Concept oferuje miejsce dla czterech osób, na osobnych fotelach.

Więcej szczegółów poznamy po premierze, która będzie miała miejsce już niebawem, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.