Audi RS3: potężna moc!

Dla tych, dla których standardowe Audi RS3 jest za słabe, mamy bardzo dobrą wiadomość. Znany, niemiecki tuner, firma B&B niespełna rok po wypuszczeniu modelu prezentuje trzy pakiety dla popularnej „trójki”. Najmocniejszy z nich powiększa moc do 510 KM!

Audi nie po raz pierwszy pokazało konkurencji, że liczą się na rynku motoryzacyjnym jak mało kto. Wyprodukowanie hot-hatcha z 2,5 litrowym silnikiem o mocy 340 KM, i przyspieszeniem o-100 km/h wynoszącym 4,5 sekundy robi wrażenie. Wynik jest tym bardziej imponujący, że auto waży ponad 1600 kg a jego gabaryty nie należą do najmniejszych.

Czasem jednak, nawet i tego typu osiągi nie wystarczają użytkownikom. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz poważnie rozważyć kupno pakietu w firmie B&B. W zależności od wymagań, możesz zdecydować się na zamianę standardowych 340 KM i 450 Nm na 410 KM i 560 Nm. Gdyby okazało się, że to byłoby za mało, można pójść krok dalej i wybrać pakiet oferujący 425 KM i 580 Nm. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń natomiast z pewnością wybiorą trzeci pakiet, który oznacza 450 KM i aż 600 Nm pod maską.

Jeśli to byłoby wciąż niewystarczające, można zdecydować się na ekstremalny, ostateczny krok. Firma B&B oferuje pakiet za 15 950 euro, który z pięciocylindrowego RS3 uczyni prawdziwe monstrum, mającym w zanadrzu 510 KM i moment obrotowy o wartości 680 Nm. Co dają te wszystkie drogocenne konie i niutonometry? Przyspieszenie od 0 do 100 km/h 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna – 310 km/h.

Oczywiście, prócz zmian w silniku, inżynierowie i eksperci z firmy B&B zadbają o resztę istotnych części. Każde auto otrzyma specjalne zawieszenie, obniżające samochód o 20 mm, całkowicie nowy i wzmocniony układ hamulcowy, a także atrakcyjne, 20-calowe obręcze aluminiowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.