Oleje silnikowe dla samochodów Audi

Olej silnikowy jest kluczowym czynnikiem dla pracy silnika Audi. Zapewnia jego ochronę, czyszczenie i odpowiednie zabezpieczenie przed ścieraniem się. Ważny jest więc jego odpowiedni dobór tak, by silnik pracował jak najlepiej i jak najdłużej. Najlepsi producenci olejów oferują produkty specjalne przeznaczone dla modeli Audi.

foto: madnesscar.blogspot.com
foto: madnesscar.blogspot.com

Castrol od wielu lat współpracuje z marką Audi, dzięki czemu powstają wspólnie opracowane rozwiązania technologiczne. Efektem tej pracy są takie oleje, by w pełni spełniały techniczne wymogi samochodów Audi. Wspólne badania mają także na celu zmniejszenie spalania paliwa, zużycie emisji dwutlenku węgla przez odpowiednie paliwo i oleje silnikowe. Marka rekomenduje olej Castrol EDGE, a przez nią olej ten został wybrany w długodystansowym 24-godzinnym rajdzie Le Mans, gdzie Audi odniosło zwycięstwo.

Specjalne oleje przeznaczone dla Audi produkuje również Mobil 1, zarówno dla silników benzynowych jak i dla wysokoprężnych (TDI). Na rynku występują oleje silnikowe przeznaczone do wszystkich modelów Audi. Są to specjalne oleje o nazwie Mobile 1 ESP Formuła 5W-30 oraz Mobile 1 New Life 0W-40. Niezależnie od tego czy jest się właścicielem takich samochodów jak Audi TT, czy tych większych jak Q7 to można znaleźć odpowiedni rodzaj oleju z przeznaczeniem dla danego auta. Na stronie internetowej Mobile 1 istnieje nawet specjalny formularz, który odpowiednio dopasuje olej do samochodu.

Korzystanie z tego typu rozwiązań może przynieść wiele pozytywnych skutków w naszym samochodzie. Należy stosować się do wielu rad ekspertów z zakresu olejów samochodowych. Oprócz tego, że zaleca się stosowanie produktów od najlepszych producentów, to także ważne jest odpowiednie odczytywanie oznaczeń na opakowaniach olejów. Nie można zwlekać również z wymianą olejów, ale ich zbyt częsta wymiana może spowodować usterkę jednostki napędowej, a jej naprawa zawsze wiąże się z wysokimi kosztami.

Oczywiście nie jest wymogiem, aby korzystać tylko z wyżej wymienionych producentów, chociaż oni akurat gwarantują dobrą jakość, która zapewni długotrwałą pracę silnika. Ponadto zakupy olejów silnikowych należy przeprowadzać w sprawdzonych sklepach, które oferują produkty pochodzące od tych cenionych producentów, a zakupy tam gwarantują bezpieczne zakupy. Przykładem takiego sklepu jest ten dostępny pod adresem http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/oleje-i-plyny,65.html, gdzie dostępne są nie tylko oleje, ale także inne części samochodowe.

2 Komentarze

  • Szkoda, że nie wspomniano nic o olejach marki Penrite 🙂

  • Nie wiedziałam do tej pory że o oleju silnikowym można napisać pracę magisterską 🙂 fajny artykuł . Ale zastanawia mnie czy jest prawdą że do starych silników np Audi r. pr. 2000 powinno się stosować tani olej gorszej jakości a nie np. castrol ??

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.