Nowa wersja Audi R8 jeszcze przed końcem roku?

Nie tak dawno, bo tydzień temu, Audi zaprezentowało najnowszy filmik, w którym główną rolę odgrywała nowa R8, która powstała specjalnie z okazji piątej rocznicy tego modelu.

Niestety, z filmiku dostarczonego przez koncern z Ingolstadt nie wyłania się obraz nowej R8 w pełnej krasie, a raczej umożliwia przelotne spojrzenie na to fascynujące auto. To, co zostało więc poprawione jest wielką niewiadomą, choć klip może dostarczyć nam pewne wskazówki. Tak czy siak, jednego możemy być pewni – auto nie zatraci swojego unikalnego, agresywnego charakteru a zmiany dokonane przez niemieckich specjalistów będą raczej kosmetyczne.

Na pocieszenie możemy zaprezentować informacje dotyczące specyfikacji technicznej, dostarczonej przez producenta. Pod maską będzie znajdować się te same silniki, co w poprzedniej wersji, lecz lekko zmodyfikowane w celu podwyższenia mocy. I tak, 4,2-litrowa jednostka V8 została podrasowana do 450 KM mocy, natomiast 5,2-litrowy silnik V10 dysponuje teraz mocą 540 KM. Portale motoryzacyjne prześcigają się w domysłach, iż w nowym R8 zostanie zastosowana siedmiobiegowa skrzynia biegów S-Tronic, zastępująca dotychczas wykorzystywaną przekładnię R-Tronic.

Na dalsze informacje nie będziemy musieli długo czekać, bowiem oficjalna premiera Audi R8 ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na doniesienia z Ingolstadt.

2 Komentarze

  • piekne auto tyle moge powiedziec

  • śliczne, chodź cena na pewno piękna nie będzie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.