Audi kupi Ducati?

W sieci już od dłuższego czasu krążą informacje odnośnie sprzedaży firmy Ducati, przyszły nabywca wciąż jest jednak nieznany. Tymczasem okazuje się, że do gry wkracza Audi, które ogłosiło ostatnio swoje plany.

Jak wszyscy wiedzą, Audi jest marką koncernu Volkswagen Group. Szefostwo firmy zapowiada, że na wspomniany cel jest w stanie przeznaczyć 50-100 milionów euro a dodatkowo pokryć wszelkie długi firmy, których przybliżona wartość oscyluje w granicach 800 milionów euro. Ferdinand Piech, który jest prezesem VAG, kilka lat temu mógł już przejąć Ducati, lecz ubiegła go firma Investindustrial, które do dziś jest właścicielem Ducati – oczywiście stan ten niedługo ulegnie zmianie.

Jednak jak mawiają, co się odwlecze, to nie uciecze – okazja do kupna Ducati dla Piecha ponownie staje się możliwa, a niektórzy spekulują, że może stanowić to projekt o nazwie „Project Eagle”. Prócz Ducati, w ramach tego projektu zakupione miałyby być takie marki samochodów jak Lamborghini, Porsche i Bugatti. Włodarze firmy zastanawiali się również nad wskrzeszeniem niemieckiej marki Horex, ale jej rozpoznawalność rynkowa jest o wiele mniejsza, niż Ducati.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Audi nie jest jedynym chętnym na kupno Ducati – swoje chęci zgłaszały także Hero MotoCorp i Mahindra, jednak dzięki umowie zawartej przez Audi i Ducati, koncern z Ingolstadr będzie miał pierwszeństwo pierwokupu. Oficjalna decyzja zapadnie w kwietniu b.r.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.