Minivan spod szyldu Audi?

Dla niektórych czytelników może być to zaskoczeniem, ale koncern z Ingolstadt ponoć pracuje nad stworzeniem nowego, przestronnego i funkcjonalnego modelu auta. Bazą dla takiego samochodu ma być Audi A4 Avant. Czy więc już niedługo będziemy mogli zakupić w salonie Audi klasycznego minivana?

Audi króluje w segmencie D, czego świadectwem jest ilość (6) modeli właśnie w nim. To jednak nie koniec, niemiecki koncern ostrzy bowiem zęby na lukę w tym zakresie i chce wprowadzić nowy model, który (biorąc pod uwagę wielkość) ma być czymś pomiędzy Audi A4 Avant a crossoverem Q5.

Brytyjski serwis CAR Magazine donosi, że projektanci i inżynierowie Audi brali udział w marcu w spotkaniu, którego głównym tematem był właśnie ten model i jego początkowe projekty. Cały projekt nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale za kulisami mówi się o takich nazwach jak A4 Sportback lub Superavant.

Wspomniany model nie będzie jednak typowym, rodzinnym minivanem. Wszyscy Ci, którzy na to liczyli, będą musieli obyć się smakiem, bowiem pojazd ten będzie będzie bowiem w większym stopniu przeznaczony do transportu sprzętu sportowego niż fotelika z dzieckiem. Audi ma być luksusowe, mieć dwa rzędy siedzeń i wyższy dach.

Co do ewentualnej premiery – będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Auto to najwcześniej ujrzy światło dzienne w formie koncepcyjnej w 2014 roku, natomiast wersja produkcyjna swoją premierę będzie miała najprawdopodobniej dwa lata później.

1 Comment

  • Jakoś van nie pasuje do Audi

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.