Następca legendarnego Quattro najwcześniej w 2015

Wciąż nieznana pozostaje data premiery następcy legendarnego modelu Quattro. Wiadomo jedynie, że prace nad projektem, któremu został nadany przydomek Q35 trwają. Z najnowszych doniesień wynika, że następca Quattro trafi do sprzedaży nie wcześniej niż w 2015 roku.

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://www.carnewsportal.net

Całemu projektowi została nadana nazwa Q35. Następca modelu Quattro ma trafić do segmentu pomiędzy modelami TT i R8. Tajemnicą pozostaje wciąż sylwetka pojazdu oraz data premiery. Co prawda mieliśmy już przyjemność oglądania koncepcyjnych zdjęć planowanego modelu, ale nie wiadomo czy przyjmie on zaprezentowany kształt i charakter. Niemieckie czasopisma motoryzacyjne sugerują, że następca legendarnego Quattro będzie równie sportowy co swój pierwowzór. Docelowo ma zostać wyposażony w dwoje drzwi, cztery miejsca, płaski dach. Całość ma zostać utrzymana w agresywnym tonie, lecz ma nie zabraknąć rozwiązań typowych dla Audi, jakimi są np. światła LED.

Skąd przypuszczenia o planowanej premierze w 2015 roku? Wynika to z nazwy projektu. Został on ochrzczony przydomkiem Q35, co ma sugerować 35 lat od premiery niezwykle udanego modelu Quattro, która wypadnie na 2015 rok. Jak przystało na Audi pod nazwą samochodu znajdzie się, identycznie jak w oryginalnym modelu Quattro turbodoładowany silnik o pięciu cylindrach. Szacowane osiągi prezentowanej jednostki napędowej mają wynosić 2,5 litra pojemności, co przekłada się na 380 koni mechanicznych. Przekłada się to na osiągnięcie pierwszych 100 kilometrów w niewiele ponad 4 sekundy. Wynik ten nie byłby możliwy bez zastosowania nowoczesnej, dwusprzęgłowej skrzyni S-tronic.

1 Comment

  • To jeszcze odległa przyszłość

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.