Audi otworzy fabrykę w Meksyku

Po licznych konsultacjach i badaniach szefostwo Audi zadecydowało, gdzie powstanie nowa fabryka niemieckiego koncernu. Wybór padł na Amerykę Północną.

Z dwunastu miejsc, które były brane pod uwagę postanowiono wybudować nową fabrykę Audi w Ameryce Północnej. Szefostwo Audi przekonała miejscowość San José Chiapa w Meksyku Środkowym. O wybudowaniu najnowszej fabryki Audi wiele mówiono w przeciągu ostatnich miesięcy. Budowa fabryki ma stanowić potwierdzenie ciągłego rozwoju niemieckiego koncernu, ale oprócz tego ma stanowić ogromną inwestycję w przyszłość. Decyzja została podjęta wspólnie z kierownictwem Volkswagena.

Głównym celem, dla którego zdecydowano się postawić na budowę fabryki w Meksyku są wymogi globalnej strategii rozwoju niemieckiego koncernu. Według przedstawicieli Audi miejscowość San José Chiapa jest doskonałym miejscem na prowadzenie dostaw na skalę światową. Głównymi kryteriami wyboru była lokalizacja, jej położenia komunikacyjne, infrastruktura oraz jakość życia mieszkańców. Nie bez wpływu na decyzję końcową było również okazane wsparcie poprzez meksykański rząd federalny i stan Puebla. Fabryka, która powstanie w San José Chiapa będzie najnowocześniejszym pod względem wykorzystania surowców, wydajności oraz produkcji ogniwem w sieci zakładów produkcyjnych Audi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.