Debiut Audi S3

Salon Samochodowy w Paryżu przyniósł nam wiele oczekiwanych, a niekiedy zaskakujących premier. Wśród zaprezentowanych samochodów znalazło się między innymi Audi S3, które ma stanowić uzupełnienie gamy Audi A3 Sportback.

Główną jednostką napędową zastosowaną w Audi ma być silnik TSFI o pojemności 2.0 litra, generujący moc z rzędu około 300 KM, co przekłada się na moment obrotowy w postaci 5500 obrotów na minutę. Pierwsze sto kilometrów na liczniku zauważymy po przejechaniu 5,1 sekundy. Taki rezultat umożliwia precyzyjnie dopracowana skrzynia biegów typu S-tronic. Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup modelu wyposażonego w manualną skrzynię biegów pierwsze sto kilometrów pokonają w tempie o 0,3 sekundy wolniejszym. W seryjnej sprzedaży pojawi się model z manualną skrzynią biegów, a za automat S-tronic trzeba będzie dopłacić. Moc tradycyjnie w Audi przekazywana jest na wszystkie cztery koła, a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Samochód będzie produkowany na płycie podłogowej MQB. Modyfikacjom uległo również zawieszenie pojazdu, które zostało o 25 mm obniżone w porównaniu do standardowej wersji A3. Konstruktorzy Audi postanowili również maksymalnie zaoszczędzić na masie całkowitej pojazdu przez co udało odchudzić S3 o aż 65. kilogramów w porównaniu do modelu A3. Auto ma trafić do sprzedaży początkiem przyszłego roku. Wstępna cena, w jakiej będzie można nabyć S3 została ustawiona na poziomie 38 900 euro. Jest to jeden z najszybszych samochodów w swojej klasie.

1 Comment

  • Faktycznie, tegoroczny Paryż obfitował w ciekawe premiery. a3 uważam za jeden z lepszych samochodów w swojej klasie i choć pewnie najnowszym wcieleniem nie będę miał okazji się przejechać (przynajmniej póki cena nie spadnie do znośnego dla mnie poziomu), to na pewno będę kibicował temu modelowi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.