Audi notuje solidny wzrost sprzedaży

Niemiecki koncern jest kolejnym producentem samochodowym, który miesiąc wrzesień może zaliczyć do udanych. W tym czasie sprzedało się o 13,6% więcej nowych modeli Audi w porównaniu z sierpniem bieżącego roku.

Do tej pory cały 2012 rok jest niezwykle udany dla producenta z Ingolstadt. Do końca września sprzedano ponad milion nowych modeli Audi, co oznacza wzrost na poziomie 12,8% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Największe przyrosty odnotowano na rynku USA (26,5%), w Chinach (20,5%) oraz w Rosji (57,3%). W Niemczech wzrost był nieznaczny i wyniósł 7,4%, a w Wielkiej Brytanii równo 20%.

W Niemczech z oferty Audi najchętniej sprzedają się modele Q3 oraz Q5. Z kolei w USA najczęściej kupowane są auta oznaczone symbolami A4, A5 oraz A7. Na rynku chińskim najpopularniejszym modelem został A6 L, którego sprzedano 96 100 sztuk. Dynamiczny wzrost odnotowano również na rynku indyjskim, gdzie sprzedano przeszło 82% więcej samochodów z czterema pierścieniami niż w poprzednim roku. Doskonałe wyniki sprzedaży sprawiły, że niemiecki koncern może we wrześniu pochwalić się wzrostem na wszystkich rynkach samochodowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.