Elektryczne lusterko wsteczne w Audi

Podczas gdy inni producenci samochodowi koncentrują się na technicznym ulepszaniu rozmaitych rozwiązań doskonale znanych wszystkim fanom motoryzacji Audi podąża własnymi ścieżkami. Kolejnym, innowacyjnym pomysłem niemieckiego koncernu jest elektryczne lusterko wsteczne, które zostanie fabrycznie zamontowane w modelu R8 e-tron.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.motorward.com

Elektryczne lusterko wsteczne doskonale znane jest wielu fanom tuningu, jednak do tej pory nie znalazło zastosowania w seryjnie produkowanym samochodzie. Pierwowzorem stanie się elektryczny model R8 e-tron, który ze względu na brak tylnej szyby musiał zostać wyposażony w alternatywne rozwiązanie. Wybór padł na elektryczne lusterko produkcji Samsunga.

Elektryczne lusterko wsteczne to połączenie kolorowego wyświetlacza o przekątnej 7,7 cala z niewielką kamerą, znajdującą się z tyłu pojazdu. Nowoczesne rozwiązania zastosowane przez Samsunga sprawiły, że obraz pojawiający się na wyświetlaczu jest krystalicznie czysty, niezależnie od pory dnia czy warunków pogodowych. W razie potrzeby istnieje możliwość ręcznego dostrojenia obrazu pod kątem m.in. jasności. Możemy również w dowolnym momencie wyłączyć wyświetlacz, który został wykonany w technologii AMOLED, doskonale znanej wszystkim fanom smartfonów. Największą zaletą tej technologii jest nieprawdopodobnie niski poziom zużywania energii. Kamera ulokowana jest z tyłu pojazdu, w specjalnie skonstruowanej, aerodynamicznej obudowie, która jest podgrzewana w niskich temperaturach.

W swojej krótkiej historii elektryczne lusterko wsteczne może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Po raz pierwszy użyte zostało podczas 24-godzinnego wyścigu LeMans w modelach R18 e-tron quattro i R18 ultra, które wywalczyły potrójną koronę w tym legendarnym wyścigu.

12 Komentarze

 • Moja żona się ucieszy o takim pomyśle 🙂

 • Panie na pewno się cieszą z takiego rozwiązania lusterka wstecznego 😉

 • Myślę że nie tylko kobiety ale również mężczyźni bedącieszyli się z takiego rozwiązania. Przydatne urządzenie polecam oby wprowadzili w wiekszej ilości aut.

 • fajne rozwiązanie, chodź może to być problem z przyzwyczajeniem się i jeśli się nagle zepsuje

 • Ładne cacko. Można pomarzyć. Chociaż tradycyjne lusterko wsteczne na pewno jest mniej awaryjne i oczywiście tańsze. Pozdrawiam.

 • Niemcy to jednak wymyślą ! Fajna sprawa, ciekawe jak to się sprawdza w rzeczywistości 😉

 • Bardzo fajne rozwiązanie, nie wiedziałem że coś takiego istnieje

 • W końcu dzieci przestaną zasłaniać widok za samochodem 🙂

 • Rozwiązanie ciekawe i co najważniejsze – sprawdza się!

 • Bardzo praktyczne rozwiązanie. I tak jak wczesniej to zostało powiedziane kończy sie zasłanianie lusterka. POzdrawiam

 • Rozwiązanie jak najbardziej na plus! Duże ułatwienie i swoboda

 • Takie lusterko to tylko w jakimś busie albo większym samochodzie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.