Czemu Audi A6 jest wciąż tak pożądane przez kupców?

Polacy od pewnego już czasu bardzo cenią sobie i chętnie kupują niemieckie samochody. Dotyczy to zwłaszcza takich marek, jak Audi, BMW, Opel i Volkswagen. Jest kilka powodów tego zainteresowania. Jednym z najważniejszych jest postrzeganie tych marek jako solidne i prestiżowe. Bardzo liczą się również późniejsze, dość rozsądne ewentualne koszty naprawy tych samochodów.

Audi A6 – drogie, ale dobre. Części do Audi A6

Audi A6 C7 nie należy do tanich aut, jednak ma wiele zalet, które sprawiają, że jest bardzo pożądanym modelem. Czym zatem kusi nabywców?

 • Po pierwsze model ten zapewnia świetne właściwości jezdne;
 • Oferuje duże i przestronne wnętrze;
 • Posiada sporej wielkości bagażnik;
 • Oferuje dwie wersje nadwoziowe;
 • Jest idealne na dalekie trasy.

Koszt samochodu Audi A6 C7 w wersji podstawowej to co najmniej 190 tys. zł. Również starsze egzemplarze nie należą do najtańszych. Warto jednak dodać, że nie ma problemu, gdy chodzi o dostęp do części do Audi A6.

części do Audi A6

Diesel czy benzyniak? Najczęstsze awarie i części do Audi A6

Diesle, trzylitrowe, w wersjach 190-272 KM, są najbardziej popularne na rynku wtórnym. Większość z nich ma napęd 4×4, a tylko najsłabsze na przód. Bardzo popularne są także wersje diesli 2.0 TDI. Natomiast benzyniaki to najczęściej auta o silniku 3.0 TFSI z napędem na cztery koła.
Wśród najczęściej powtarzających się awarii tych samochodów, wymienia się:

 • problemy z łańcuchowym napędem rozrządu silnika 3.0 TDI, czy benzyniaka 3.0 TFSI,
 • nieszczelność górnej części miski olejowej, powodująca wyciek spod pokryw rozrządu,
 • uszkodzenie chłodniczek EGR-u (diesel 2.0 TDI),
 • awaria pomp cieczy chłodzącej w benzyniaku 2.0 TFSI,
 • awarie skrzyni biegów (automatyczny Multitronic czy 7-biegowy S-tronic).

Bardzo wytrzymałe jest za to zawieszenie, zwłaszcza tylne, nie zaliczane przez mechaników do awaryjnych elementów tej generacji Audi A6.
Również elektronikę Audi A6 można określić jako stabilną. Wśród typowych, choć niedrogich elektrycznych problemów, wymienia się uszkodzone silniczki otwierania wlewu paliwa.
Na pocieszenie warto dodać, że z zakupem zamienników do Audi A6 nie będzie problemu.

Części do Audi A6

Jeżeli chodzi o części do Audi A6, trzeba podkreślić, że ich dostępność w sklepach jest naprawdę duża. Zwłaszcza w sklepach online, każdy zainteresowany może liczyć na dostęp do części zamiennych do wszystkich układów samochodu, począwszy od części do układu zapłonowego, sprzęgła, aż po elementy wewnętrznego wykończenia.

O wartości Audi A6 świadczą bardzo dobre opinie fachowców, którzy przede wszystkim cenią je za trwałość. Oczywiście pod warunkiem, że nie kupiło się samochodu z ogromnym przebiegiem czy podejrzaną historią serwisową. Audi A6, pomijając cenę, jest wysoko oceniane zarówno przez użytkowników, jak i mechaników, dlatego nic dziwnego, że jest tak pożądane przez kupców.

1 Comment

 • Silniki 3.0 tdi są nie do zajechania… mankamentem tych samochodów jest elektronika, za dużo elektroniki. Nowe jest super, ale po kilkunastu latach jest do czego dokładać… Ale i tak wato. Miałem C5, C6 kupię też C7 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.