Bez Audi w F1?

Według prezesa koncernu Audi AG – Ruperta Stadlera obecnie Formuła1 nie pomaga producentom samochodów. Wypowiedź ta rozwiała część wątpliwości na temat planowanego powrotu niemieckiego koncernu do uczestnictwa w najbardziej prestiżowych wyścigach samochodowych na świecie.

audi f1Gdy Audi po raz kolejny odniosło sukces w 24-godzinnym wyścigu Le Mans pojawiły się liczne doniesienia, według których niemiecki producent coraz poważniej rozważa wkroczenie w świat Formuły1. Poważnym argumentem miała być szerokie zmiany w przepisach, które skłoniły do powrotu m.in. Hondę. Chodzi głównie o zmiany dotyczące jednostek napędowych sprawiające, że od przyszłego sezonu wytypowanie czołowych zespołów może być prawdziwą loterią.

O stanowisko w sprawie postanowiono zapytać samego Ruperta Stadlera – prezesa koncernu Audi AG. Niemiec przyznał, że powrót do Formuły1 jest interesującą myślą, ale wewnątrz koncernu zadają sobie pytanie czy w dzisiejszych czasach istnieje w królowej sportu ma w ogóle jakikolwiek sens. Dodał, że w przeszło 90% dyskusji na temat F1 mówi się wyłącznie o kierowcach, a nie o producentach, którzy zaledwie co jakiś czas stawiani są w pozytywnym świetle.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.