3 miliony Audi A3

Niemiecki koncern wyprodukował 3-milionowy egzemplarz modelu A3. Samochód, który zapoczątkował modę na kompaktowe samochody z wyższej półki produkowany jest nieprzerwanie od 1996 roku.

audi a3 3 mlnAuto trafiło na rynek samochodowy 17 lat temu i już we wczesnych fazach produkcji podbiło serca miłośników małych, kompaktowych samochodów. Audi A3 produkowane było łącznie w 117 krajach całego świata. Aktualnie właśnie ten model jest drugim pod względem ważności filarem produkcji Audi w głównych zakładach w Ingolstadt. Jubileuszowym, 3-milionowym egzemplarzem okazało się Audi A3 Sportback z silnikiem 2.0 TDI quattro, które niedawno zostanie przekazane w ręce właściciela.

Audi A3 produkowane było w trzech generacjach z czego ostatnia jest produkowana obecnie. Pierwsza generacja trafiła do sprzedaży w 1996 roku i dostępna w sprzedaży była do 2003 roku. Łącznie na całym świecie sprzedano ponad 913 tys. egzemplarzy, co jest niewątpliwym sukcesem. Sukces pierwszej generacji kontynuowany był przez następcę produkowanego przez 10 lat – w okresie 2003-2013, a łącznie w ręce kierowców trafiło ponad 2 miliony egzemplarzy. Obecnie codziennie taśmy montażowe niemieckich fabryk opuszcza około 700 sztuk Audi A3 Sportback. Ponadto w rodzinie A3 znajdują tradycyjne Audi A3 (w wersjach 3 i 5-drzwiowych), cabriolet oraz nowa limuzyna. Od 2014 roku do sprzedaży trafi także wersja elektryczna e-tron oraz wersja napędzana gazem g-tron.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.