Audi RS1 już wkrótce!

Audi A1 to z pewnością ciekawy samochód, którego temat wielokrotnie poruszaliśmy na tym blogu. Co było znamienne dla tego modelu samochodu, informacje o usportowionej wersji wyciekały już przy debiucie zwykłej, standardowej A1. Suma sumarum, dopiero teraz możemy z czystym sumieniem potwierdzić, że kompaktowe auto oznaczone logiem RS już wkrótce zawita w ofercie marki z Ingolstadt.

O aucie wiemy już całkiem sporo, mimo że Audi jak na razie wstrzymuje się od oficjalnych komentarzy. Jak to jednak zwykle bywa, na ratunek przybyli… szpiedzy, którzy uchwycili A1 w wersji RS na zdjęciach, gdy to było testowane przez niemieckich inżynierów. Próbne jazdy odbywały się w okolicach słynnego toru Nurburgring.

Tak jak mówiliśmy, poza paroma wpadkami Audi uważnie strzeże sekretu swojego nowego auta, i informacje docierające z Ingolstadt są dosyć skąpe. My jednak domyślamy się, że pod maską RS1 będzie znajdowała się silniejsza jednostka niż 220-konny silnik o pojemności 1,6 litra, z napędem na obie osie. Taki obrót spraw jest najbardziej prawdopodobny, ponieważ już niecałe pół roku temu niemiecki koncern testował usportowioną wersję modelu A1, który tak jak jego odpowiedniki w innych klasach otrzymał oznaczenie S.

Z tego więc powodu, bardzo możliwe, że model RS1 będzie wyposażony w dużo mocniejszą jednostkę. Nieoficjalne przecieki wspominają o 2,5-litrowym silniku TFSI, który zostanie skonfigurowany z 6-stopniową manualną skrzynią biegów i napędem quattro.

Planowany debiut na rynku określany jest na połowę 2012 roku, także nie pozostaje nam nic innego a czekać na więcej informacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.