Audi RS Q3 concept – prezentacja

Najpierw podczas targów motoryzacyjnych w Chinach, a następnie w Lipsku Audi zachwycało swoim nowym, koncepcyjnym Audi RS Q3, który niebawem doczeka się premiery.

Oznaczenie RS jest jednym z ulubionych symboli fanów Audi. Pod maską najnowszego produktu koncernu z Ingolstadt znajdzie się mocna jednostka napędowa znana jako 2,5 TFSI łącząca w sobie dwie klasyczne technologie Audi – bezpośredni wtrysk benzyny i turbodoładowanie. Przekłada się to na niebagatelną moc wynoszącą 360KM. Rewelacyjnie prezentują się także osiągi najnowszego Audi, które do setki rozpędza się w 5,2 sekundy, a prędkość maksymalna modelu wyniesie 255 km/h. Do zmiany biegów posłuży nam siedmiobiegowa skrzynia S-tronic, która przekłada moc na wszystkie cztery koła. W normalnych warunkach drogowych Audi będzie napędzane niemal tylko przednimi kołami, a napęd na pozostałe dwa uaktywni się w przypadku poślizgu.

Wnętrze samochodu zdominowane zostało przez kolor czarny. Nie oznacza to jednak ponurego nastroju, gdyż za duży dostęp światła odpowiedzialny będzie przeszklony dach. Kontrastem dla czarnego koloru ma być odcień ciemnoniebieski, którego namiastkę widać na wykończeniach wnętrza. Na uwagę zasługuje całkowicie nowy zderzak, który został zaprojektowany od początku. Również komora silnika doczekała się sportowego charakteru. Panele z warstwowego karbonu pokrywają obszar wokół pięciocylindrowego silnika z głowicami, charakterystycznie dla Audi pomalowanymi na czerwono. Powietrze dostaje się do silnika przy pomocy dwóch, rozmieszczonych po bokach kratek wentylacyjnych. Co ciekawe, na obrotomierzu zamiast tradycyjnych cyfr arabskich zdecydowano się umieścić chińskie znaki.

1 Comment

  • Stylistyka nie wiele różni się od dotychczasowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.