Nowe Audi A4 z napędem hybrydowym?

Stosunkowo niedawno Audi zaprezentowało odświeżoną wersję A4 po faceliftingu, ale już teraz zaczynają pojawiać się pierwsze pogłoski związane z kolejną generacją tego modelu. Według niemieckich mediów nowe Audi A4 B9 miałoby trafić do sprzedaży w 2014 roku.

Audi A4 to jeden z najbardziej udanych modelów w historii koncernu. Nie powinien dziwić więc fakt, że firma z Ingolstadt opiera sprzedaż na tym samochodzie. O wyglądzie nowego Audi A4 B9 nie ma co dyskutować, bo z pewnością będzie zachwycał sylwetką, ale sporym zainteresowaniem cieszy się informacja, według której nowe Audi A4 B9 ma zostać wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in. Według najnowszych założeń firmy nowy model Audi ma pokonywać około 50 km z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej.

Do napędu mają posłużyć dwie jednostki benzynowe z rodziny TFSI o pojemności 1.4 i 1.8 litra oraz sprawdzone, dwulitrowe jednostki wysokoprężne TSI o mocy 150 KM. Według wypowiedzi szefa designu rodziny Audi pojazd będzie posiadał bardziej masywny wygląd. Większą uwagą ma zostać również otoczona kwestia aerodynamiki. Całkowicie nowy grill oraz bardziej wyraziste nadkola mają wyróżniać nowe A4 B9 na tle pozostałych Audi.

1 Comment

  • Czego oni już nie wymyślą 😉 A ja i tak pozostanę tradycjonalistą – lubię zapach spalin…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.