Audi notuje rekord sprzedaży

Sprzedaż samochodów Audi nieustannie wzrasta. Maj dla koncernu Audi AG był najlepszym miesiącem pod względem ilości sprzedanych modelów w historii.

Rok 2012 jest niezwykle udany dla firmy z niemieckiego Ingolstadt. W przeciągu pierwszych pięciu miesięcy obecnego roku sprzedano na całym świecie około 600 200 aut, co jest wynikiem o 12,1% lepszym w porównaniu do roku ubiegłego. W maju wynik ten prezentował się na poziomie 128 900 sztuk (13,7% więcej niż w maju 2011). Okazuje się, że optymistyczne plany koncernu zakładające sprzedanie 1,4 mln samochodów w 2012 roku wydaje się realny.

Największym zainteresowaniem cieszy się niezwykle udany model Audi A6. O tym, jak istotny dla koncernu Audi AG jest rynek azjatycki najlepiej świadczy fakt, iż w Chinach odnotowano wzrost sprzedaży aż o 44,2%. Ameryka Północna zanotowała wzrost z rzędu 10,3%, a na podobnym poziomie do roku 2011 utrzymała się sprzedaż w Europie o czym świadczy zwiększenie sprzedaży o 3,8%. Oprócz modelu Audi A6 dużą popularnością cieszyły się modele Audi Q3 oraz Audi A1 Sportback. W Europie najwięcej modeli Audi sprzedano w Niemczech. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż spośród 25 307 modeli Audi sprzedanych od początku 2012 roku aż 21 808 stanowi Audi A6. Jest to bez wątpienia spektakularny wynik w skali światowej.

5 Komentarze

  • A w innych koncernach wskaźniki spadają.

  • Nie do końca. Rekordy sprzedaży notuje także Skoda, która na polskim rynku cieszy się sporym zaufaniem wśród kierowców:
    http://www.skodablog.pl/2012/05/skoda-bije-kolejne-rekordy/

    Ogólnie producenci samochodowi w 2012 roku nie mogą narzekać 😉

  • Nic dziwnego, Audi to bardzo dobra marka, ciesząca się ogromnym zaufaniem i niezawodnością

  • Audi od zawsze była znakomitą firmą więc nie ma sięco dziwić że odnosi sukcesy.

  • Nic dziwnego, że sprzedaż samochodów Audi wzrasta z roku na rok. Linia tych aut jest wyjątkowo ładna, do tego sprawnie działający, mocny silnik i eleganckie wyposażenie. Warto zainwestować w wersję S-line.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.