Audi Quattro z mocnym silnikiem

Audi Quattro do salonów na całym świecie ma trafić już w 2015 roku. Wiele wskazuje na to, że poznaliśmy podstawową jednostkę napędową, jak będzie zasilała samochód.

audi-quattroAuto od strony technicznej ma bazować na skróconej płycie podłogowej od Audi A6. Przy produkcji nadwozia wykorzystane zostaną m.in. aluminium oraz włókna węglowe. Zabiegi te mają na celu maksymalne odchudzenie samochodu, co przełoży się na lepsze osiągi pojazdu. Według nieoficjalnych informacji Audi Quattro będzie ważyć niecałe 1300 kg i jest to naprawdę bardzo dobry wynik.

Nazwa samochodu zobowiązuje – moc z silnika będzie przenoszona na wszystkie cztery koła za pośrednictwem legendarnego już napędu Quattro. Całkiem możliwe, że Audi Quattro będą dostępne wyłącznie z hybrydowym napędem. W takim przypadku podstawowy silnik stanowić będzie benzynowa jednostka napędowa z pięcioma cylindrami, która generować będzie ok. 350 KM. Nie znamy póki co szczegółów dotyczących silników elektrycznych, które będą musiały wspierać swój benzynowy odpowiednik, aby można było mówić o napędzie hybrydowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.