Jak odgrzybić klimatyzację w Audi 80?

Układ klimatyzacji powinien zostać poddawany regularnym kontrolom przynajmniej raz w roku. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam jak można skutecznie odgrzybić klimatyzację w Audi 80.

audi-80-b4Układ klimatyzacji samochodowej, a szczególnie parownik klimatyzacji oraz nagrzewnica to miejsca, w których najczęściej dochodzi do powstania grzyba. Jakie są objawy powstawania grzyba? Przeważnie możemy zorientować się po niezbyt przyjemnym zapachu dochodzącym z dmuchawy. Niezwykle ważne dla naszego zdrowia jest, aby dbać o sprawny i czysty układ klimatyzacji. Jednak gdy zaniedbamy regularne dokonywanie tych czynności będziemy musieli postarać się o odgrzybienie układu klimatyzacji. W jaki sposób można tego dokonać?

Istnieje kilka sposobów na skuteczne odgrzybienie klimatyzacji. Jednym z nich jest wykorzystanie w tym celu specjalnej pianki, którą poprzez dołączone wężyki doprowadzimy do układu klimatyzacji. Do usunięcia grzyba z naszego samochodu można użyć również metody ozonowej polegająca na wykorzystaniu ozonu, który usuwa wszelkie bakterie i nieczystości. Ozonowanie wbrew powszechnej opinii jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Mimo to z pewnością najskuteczniejszą metodą na pozbycie się zagrzybienia powstałego w klimatyzacji jest wykorzystanie specjalistycznych preparatów chemicznych. Jak to zrobić w Audi 80?

Zaczynamy od odkręcenia czterech śrub trzymających schowek, który w dalszej kolejności wymontowujemy wyciągając go ku górze. Do odkręcenia śrub wykorzystajmy śrubokręt krzyżakowy. W dalszej kolejności na wyciągnięcie ręki będziemy mieli wentylator klimatyzacji, który także należy zdemontować uprzednio odpinając wtyczkę czujnika temperatury wraz z przewodami elektrycznymi. Dopiero wtedy będziemy mogli wyciągnąć wentylator i dzięki temu dostaniemy się do nagrzewnicy. Nagrzewnicę spryskujemy specjalistycznym preparatem w piance. Warto korzystać ze sprawdzonych środków do odgrzybiania klimatyzacji pochodzących od sprawdzonych producentów. W wielu przypadkach zdarza się, że te najtańsze preparaty dostępne w supermarketach już od kilkunastu złotych usuwają wyłącznie nieprzyjemny zapach nie pozbywając się realnego źródła problemu. Preparat wprowadzamy za pośrednictwem rurki dołączonej do zestawu, a całą czynność powtarzamy z myślą o każdym tunelu.

Po wprowadzeniu preparatu uruchamiamy silnik i włączamy klimatyzację z obiegiem wewnętrznym. Po upływie około 10 minut wyłączamy klimatyzację, a włączamy ogrzewanie i pozostawiamy samochód na kilkanaście minut po to, aby cały układ wysechł.

Samochód: Audi 80

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.