Audi bije rekordy w Chinach

Chińczycy coraz chętniej kupują samochody produkowane przez niemieckie koncerny, w tym Audi. Producent z Ingolstadt zanotował rekordowy kwartał w historii obecności marki na chińskim rynku motoryzacyjnym.

audi-chinyAudi zanotowało rekordowy kwartał w Chinach na tle wszystkich, dotychczasowych kwartałów w tym azjatyckim kraju. Tylko w miesiącu marcu w Chinach zarejestrowano przeszło 50 tys. nowych aut z czterema obręczami z przodu. Stanowi to wzrost o 36% w zestawieniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku.

Informacje niemieckiego koncernu jednocześnie wskazują na to, że początek roku przyniósł rekordowe wyniki marce Audi od momentu debiutu w Chinach. Tylko w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku Audi sprzedało na rynku chińskim 125 tys. nowych modeli. Wg danych Audi sprzedaż wzrasta zarówno dzięki modelom sprzedawanym na miejscu, jak i przez te pochodzące z importu. Koncentracja producentów samochodowych na rynkach wschodnich sprawia, że w chwili obecnej to właśnie m.in. Chiny stanowią największy rynek zbytu dla czołowych koncernów motoryzacyjnych. W całym 2013 roku Audi w Chinach sprzedało niespełna pół miliona nowych aut.

2 Komentarze

  • Mam nadzieje, ze jakosc dalej bedzie niemiecka 😉

  • Audi bije rekordy nie tylko w chinach. Moim zdaniem jest najlepszą marką aut, jaką wyprodukowano 🙂 Sam jestem szczęśliwym posiadaczem A8 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.