Terenowe TT od Audi?

Podczas Salonu Samochodowego w Pekinie Audi zaprezentowało uterenowioną odmianę Audi TT pod nazwą Audi TT Offroad Concept. Czy samochód ma szanse na trafienie do seryjnej produkcji?

audi-tt-offroad-conceptZaprezentowany koncept jest 4-miejscowym SUV-em opartym o sportową wersję Audi TT. Samochód jest napędzany za pomocą hybrydowego napędu typu plug-in z dwoma silnikami elektrycznymi oraz benzynowym 2.0 TFSI. Jest on w stanie generować moc z rzędu 408 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm. Jak przekłada się to na osiągi? Otóż Audi TT Offroad Concept jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 5,2 sekundy, a prędkość maksymalna ma wynosić 250 km/h.

Auto jest także przyjazne dla środowiska. Nowość od Audi ma wg zapewnień producenta zużywać zaledwie 1,9 litra paliwa na każde pokonane 100 km, natomiast emisja CO2 do atmosfery została ograniczona do 45 gramów na każdy kilometr. Przy wykorzystaniu napędu elektrycznego TT Offroad Concept jest w stanie pokonać 50 km, natomiast pełny zasięg auta to 880 km. Samochód będzie można ładować przy pomocy techniki Audi Wireless Charging, która pozwoli na indukcyjne ładowanie bezprzewodowe.

1 Comment

  • Jedyne (moim zdaniem) słuszne połączenie – silnik elektryczny wspomagany benzyniakiem lub dieslem. Miałam przyjemność jeździć autem wyłącznie elektrycznym i muszę przyznać, że jest to mocno kłopotliwe. Osiągi tego Audi naprawdę mogą zachwycać, do mnie w każdym razie na pewno przemawiają 🙂 Tylko… Czy to raczej nie jest „terenowa” wersja A1? Zdecydowanie bardziej mi ją przypomina (za wyjątkiem przednich reflektorów, które są mocno futurystyczne, ale jak to bywa w przypadku konceptów – zawsze są ostrzejsze i agresywniejsze niż ich późniejsza wersja). Ja po prostu nie widzę podobieństwa do TT. Poza tym, nazywanie tego typu aut terenowymi to chyba lekka przesada. Terenowy może być Patrol, albo Land Rover, to są duże miejskie auta, które może poradzą sobie z szutrową drogą, ale polegną przy najmniejszym terenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.