Audi A9 tuż, tuż…

Od pewnego czasu w internecie krążyły informacje, że Audi chce wypuścić na rynek całkowicie nowy model samochodu – A9. Początkowo sądzono, że będzie to czterodrzwiowe coupe bazujące na Lamborghini Estoque i będzie ono konkurencją dla Porsche Panamery i Mercedesa CLS. Tymczasem, najnowsze doniesienia z Ingolstadt sugerują zupełnie inny wariant.

Według informacji niemieckiego dziennika motoryzacyjnego Auto-Bild Audi A9 ma być dwudrzwiowym coupe, bazującym na flagowej, luksusowej limuzynie A8. Dostępna ma być również wersja cabrio. Producenci rozważają ponoć opcję napędu na tył lub na cztery koła, auto ma być długie na pięć metrów długości i charakteryzować się nowoczesnym, futurystycznym wyglądem nadwozia. Ma to być najbardziej reprezentatywny pojazd marki.

Audi A9 ma czerpać rozwiązania konstrukcyjne z A8 (ma być budowane na jego platformie) i być produkowane w tej samej fabryce, tj. zakładzie w Neckarsulm. W gamie silnikowej modelu miałby znaleźć się nowy silnik V8 o pojemności 4 l, a także potężna jednostka 6.3 W12. Superluksusowe Audi A9 ma trafić na rynek w 2014 roku, a cena podstawowa ma oscylować w granicach 80 tys. euro (ponad 320 tysięcy złotych).

Jest to bardzo wątpliwe, aby A9 wyglądało tak jak projekt Daniela Garcii, ale w ramach ciekawostki wrzucamy zdjęcia tego konceptu. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

1 Comment

  • Podobno ma to być niespodzianka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.