Audi A1 e-tron

Na rynku pojawił się nowy model ze znanej serii e-tron – jest nim Audi A1 e-tron, którego mieliśmy okazję podziwiać już na genewskich targach motoryzacyjnych. Omawiany pojazd napędzany jest energią elektryczną, co sprawia, że może przejechać w mieście 50 km bez wydalania szkodliwych substancji do atmosfery. Jeśli natomiast energia w akumulatorach zostanie wyczerpana, zostanie on doładowany przez kompaktowy silnik spalinowy. Autko ma do dyspozycji 75 kW mocy.

Rozpędzenie się do prędkości 100 km/h zajmuje modelowi zaledwie 10,2 sekundy, natomiast górną granicą prędkości jest 130 km/h. W celu zapewnienie wystarczającej ilości energii, w aucie zastosowany został litowo-jonowy akumulator, który znajduje się tuż przez tylną osią samochodu. Serce samochodu, czyli silnik umieszczony został w przedniej części nadwozia.

Jego maksymalna prędkość pozwana na sportową, a jednocześnie wyjątkowo komfortową jazdę, często komfort jazdy porównywany jest z modelami klasy wyższej. Projektanci auta A1 e-tron postarali się aby zachować sportowy charakter auta, dostarczający zupełnie nowy rodzaj przyjemności z jazdy. Studyjny model został zaopatrzony w 18 calowe obręcze kół, wykonanych z lekkich stopów metali.

1 Comment

  • Mam mieszane uczucia co do tej Audicy, no ale podobnie było z Mercedesem klasy A a mimo to się przyjął.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.