Audi A4 najczęściej wyszukiwane w Internecie

Jakich samochodów najczęściej szukają Polacy w Internecie? O ile wybranie kilku marek nie powinno stanowić większego problemu, o tyle wybór jednego, konkretnego modelu jest już nieco trudniejszy. W minionych latach królował Volkswagen Golf, jednak 2015 rok należał do… Audi A4.

Audi_A4_B5_FaceliftingAudi A4 B6 z silnikiem diesla było najczęściej wyszukiwanym samochodem przez Polaków w 2015 roku. Takie zapytania były wprowadzone do serwisu otomoto.pl ponad 14 milionów razy. Jeżeli chodzi o wersję nadwozia wspomnianego Audi, to w minionym roku Polacy preferowali sedany (57% zapytań), zaś najpopularniejsze kwoty nie przekraczały poziomu od 10 do 20 tys. złotych. Na drugim miejscu uplasował się Volkswagen Passat, co ciekawe – najczęściej wyszukiwany również wraz z silnikiem diesla pod maską. Trzecie miejsce należy do ustępującego lidera – Volkswagena Golfa.

Pełny ranking najczęściej wyszukiwanych aut prezentuje się następująco:

 1. Audi A4
 2. Volkswagen Passat
 3. Volkswagen Golf
 4. Opel Astra
 5. Audi A6
 6. BMW serii 3
 7. Skoda Octavia
 8. Ford Focus
 9. Audi A3
 10. Ford Mondeo

Co ciekawe, z roku na rok spada zaufanie Polaków do samochodów japońskich. Pierwszy samochód z Kraju Kwitnącej Wiśni, wyszukiwany przez Polaków to Honda Civic, która uplasowała się dopiero na pozycji 16.

1 Comment

 • W ogóle mnie nie dziwi taki wynik. Wystarczy popatrzyć na nasze ulice co najczęściej się przewija ;). Trochę mnie dziwi ostatnie zdanie, o wschodnich samochodach. W moim mniemaniu rosną na popularności ze względu na dobre ceny i pakiety usług. Chociaż mowa tutaj głównie o młodszych modelach, a nie tych zza zachodniej granicy :).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.