Audi A8 w wersji… 6-drzwiowej

Bez wątpienia, jest to jedna z najdziwniejszych odmian Audi A8, tworzona na specjalne zamówienie klienta w ostatnim czasie. Mowa o przedłużonej limuzynie A8, która będzie posiadała 3 pary drzwi.

audi-a8-l-extendedAudi A8 L Extended – to pełna nazwa nowoczesnej limuzyny niemieckiego producenta. Samochód charakteryzuje się sporymi gabarytami – posiada nadwozie o długości 6,36 metra, a rozstaw osi wynosi aż 4,22 metra. Auto, jak już wspominaliśmy, zostało stworzone na specjalne zamówienie, dla pojedynczego klienta z Europy, którego dane nie zostaną ujawnione. Nieoficjalnie mówi się jednak, że projekt samochodu spodobał się szerszemu gronu klientów, przez co być może za niedługo na ulicach zobaczymy więcej tego typu pojazdów.

Opracowanie Audi A8 L Extended trwało przeszło rok. Co nietypowe dla wszystkich limuzyn, w nowym Audi wszyscy pasażerowie będą skierowani w kierunku jazdy. Wewnątrz pojazdu, wykorzystane zostały najwyższej jakości materiały, którym towarzyszy wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Audi A8 L Extended będzie napędzane za pomocą 3-litrowego silnika o oznaczeniu TFSI, który będzie w stanie generować 310 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy auta wyniesie 440 Nm. Jak przełoży się to na osiągi pojazdu? Samochód będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 7,1 sekundy, zaś prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Napęd przenoszony będzie na wszystkie cztery koła, za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

1 Comment

  • Dziwi mnie blokada do 250km/h. Nie uważam, że ta limuzyna potrzebuje więcej, nie zrozumcie mnie źle, po prostu dziwi mnie fakt wprowadzenia ograniczenia. Ciekawe ile mogłaby pójść bez tego ;).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.