Audi poszerza gamę modelową

To już pewne – gama modelowa niemieckiego producenta samochodów poszerzy się o modele z oznaczeniami Q2 oraz Q4.

audi-q2Przedstawicielstwo Audi porozumiało się w końcu z koncernem Fiata w zakresie wykorzystywania nazw „Q2” oraz „Q4”, bowiem prawa do ich używania należały właśnie do włoskiej firmy (Fiat wykorzystywał te nazwy do oznaczania rodzajów napędów w modelach Alfa Romeo oraz Maserati). Jest to jeden z powodów, dla których do niedawna pod sporym znakiem zapytania stały premiery samochodów o wspomnianych oznaczeniach. Pewne jednak było, że Audi niezależnie od uzyskanego porozumienia z Fiatem wypuściłoby na rynek nowe odmiany crossovera oraz SUV’a, ale najprawdopodobniej pod innymi nazwami. Dziś już wiemy na pewno – Audi Q2 oraz Audi Q4 powstaną i jest to wyłącznie kwestią czasu.

Co ciekawe, włoski koncern motoryzacyjny nie zażądał od Audi pieniędzy w zamiar za prawa do zrzeknięcia się wspomnianych nazw własnych, lecz porozumienie osiągnięto na zasadzie wymiany barterowej. Nie wiemy oficjalnie jakie nazwy, które zastrzeżone były przez Audi zostały przekazane na rzecz Fiata, ale w kuluarach nieoficjalnie mówi się o zaprezentowanych kolejno w 2011 i 2013 roku konceptach o włoskich nazwach Avantsissimo i Nuvolari (koncepty Audi z 2011 i 2013 roku) lub też o Lupo (z wł. „wilk”), choć to mniej prawdopodobna wersja.

Jakiekolwiek plotki na temat Audi Q2 oraz Q4 pozostają zatem w chwili obecnej wyłącznie kwestią czasu.

1 Comment

  • Jeśli miałbym wybierać między Q2 a Q4, bez wahania wziąłbym Q4. Naprawdę solidnie wyglądający crossover. Ciekawi mnie jaka będzie cyfra ;).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.