2013 rok rekordowy dla Audi

W całym 2013 roku niemiecki producent samochodowy – Audi pobił rekord rocznej sprzedaży, sprzedając łącznie ponad 1,57 miliona nowych modeli aut.

IMG_5256.JPGNowy rekord sprzedażowy, który wynosi ponad 1,57 miliona sprzedanych samochodów stanowi wynik o 8,3% lepszy w zestawieniu z całym rokiem 2012. To już czwarty rok z rzędu, gdy Audi sprzedaje o 100 tys. więcej nowych egzemplarzy w porównaniu z poprzednim rokiem. Tak dobre wyniki sprzedaży możliwe są przede wszystkim dzięki intensywnym działaniom na trzech głównych rynkach eksportowych marki. Mowa tu o Chinach (21,2%), USA (13,5%) oraz Wielkiej Brytanii (14,9%).

Końcowy sukces sprzedażowy nie byłby możliwy bez sukcesu nowej generacji A3. Sprzedaż całej linii Audi A3, głównie dzięki najnowszej generacji modelu wzrosła w ubiegłym roku aż o 18,6%. Radości z tego faktu nie ukrywa prezes zarządu Audi – Rupert Stadler, który przyznał, że cel strategiczny w postaci sprzedanych 1,5 miliona samochodów został osiągnięty dwa lata wcześniej, niż to zakładano.

Jeśli chodzi o Polskę, to w naszym kraju zarejestrowano 5 574 nowych egzemplarzy Audi, co stanowi wynik o 9,1% lepszy w porównaniu do roku 2012. Natomiast największym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się modele Q5, A6 oraz cała gama Audi A3.

1 Comment

  • A mówią, że Polacy nie mają kasy. Audi sprzedają się jak świeże bułeczki…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.