2013 rok rekordowy dla Audi

W całym 2013 roku niemiecki producent samochodowy – Audi pobił rekord rocznej sprzedaży, sprzedając łącznie ponad 1,57 miliona nowych modeli aut.

IMG_5256.JPGNowy rekord sprzedażowy, który wynosi ponad 1,57 miliona sprzedanych samochodów stanowi wynik o 8,3% lepszy w zestawieniu z całym rokiem 2012. To już czwarty rok z rzędu, gdy Audi sprzedaje o 100 tys. więcej nowych egzemplarzy w porównaniu z poprzednim rokiem. Tak dobre wyniki sprzedaży możliwe są przede wszystkim dzięki intensywnym działaniom na trzech głównych rynkach eksportowych marki. Mowa tu o Chinach (21,2%), USA (13,5%) oraz Wielkiej Brytanii (14,9%).

Końcowy sukces sprzedażowy nie byłby możliwy bez sukcesu nowej generacji A3. Sprzedaż całej linii Audi A3, głównie dzięki najnowszej generacji modelu wzrosła w ubiegłym roku aż o 18,6%. Radości z tego faktu nie ukrywa prezes zarządu Audi – Rupert Stadler, który przyznał, że cel strategiczny w postaci sprzedanych 1,5 miliona samochodów został osiągnięty dwa lata wcześniej, niż to zakładano.

Jeśli chodzi o Polskę, to w naszym kraju zarejestrowano 5 574 nowych egzemplarzy Audi, co stanowi wynik o 9,1% lepszy w porównaniu do roku 2012. Natomiast największym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się modele Q5, A6 oraz cała gama Audi A3.

1 Comment

  • A mówią, że Polacy nie mają kasy. Audi sprzedają się jak świeże bułeczki…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.