Pierwsze seryjne Audi na gaz!

Niemiecki koncern oficjalnie zaprezentował pierwszy, seryjnie produkowany samochód zasilany gazem. Będzie to Audi A3 Sportback g-tron, które do sprzedaży trafi pod koniec bieżącego roku.

audi a3 sportback g-tronAudi A3 Sportback g-tron zostało zaprojektowane jako auto w pełni przystosowane do spalania obu rodzaju paliw – tradycyjnej benzyny oraz gazu CNG. Z danych producenta wynika, że na zasilaniu gazowym można pokonać 400 kilometrów, a benzynie kolejne 900. Natomiast łączny zasięg auta wynosi mniej więcej tyle samo co tradycyjna odmiana TDI. Poziom zużycia paliwa można na bieżąco śledzić za pośrednictwem systemu informacji kierowcy. Dwa wskaźniki pozwalają szybko ocenić stan zużycia jednego, bądź drugiego paliwa. Co ciekawe miejsca wlewu paliwa dla obu paliw znajdują się w tym samym miejscu.

Audi A3 Sportback g-tron zawsze odpala przy użyciu silnika benzynowego, a w miarę możliwości jak najszybciej przerzuca się na zasilanie gazowe. Benzynowa jednostka napędowa to zmieniony motor 1.4 TFSI – specjalnie dostosowany do zasilania gazowego. W tym celu specjalnie przygotowano głowicę, turbosprężarkę czy układ wtryskowy. Moc jaką jest w stanie wygenerować wynosi 110 KM, a umożliwia to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 11 sekund, a prędkość maksymalna auta wynosi 190 km/h.

2 Komentarze

  • Bardzo dobry pomysł, spadek kosztów jazdy, ogólnie podoba mi się ten pomysł

  • Bardzo dobry pomysł, myślę że dla przeciętnego polaka takie auto i tak będzie nie osiągalne, ale każdy kto zakupi to autko na pewno nie będzie narzekał, ponieważ jak każdy w tych czasach szuka osczędności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.