Pierwsze autonomiczne Audi już za 4 lata!

W trakcie corocznego spotkania, które miało miejsce w siedzibie głównej Audi nie tylko podsumowano miniony rok, ale także zdradzono nieco planów na przyszłość. Wiemy już, że niemiecki koncern planuje wypuszczenie pierwszego, autonomicznego samochodu w 2021 roku.

Sam trend, jaki wyznaczył sobie niemiecki producent jest mocno przyszłościowy. Audi ma zamiar postawić bardzo mocno na samochody elektryczne oraz te, które będą mogły być prowadzone bez konieczności ingerencji kierowcy. Ten ambitny plan ma zacząć być wdrażany już w najbliższych miesiącach, w efekcie czego, pierwszy autonomiczny pojazd Audi zobaczymy na rynku w 2021 roku.

Oczywiście, w pełni autonomiczny poziom jazdy można uzyskać dopiero przy piątym poziomie (skala autonomiczności to 1-5). Wiadomo już, że w przyszłym roku na rynek ma zostać wypuszczone Audi A8, które będzie mogło pochwalić się 3 stopniem autonomiczności. Dodatkowo, fakt, iż Audi należy do grupy VAG, w której skład wchodzą między innymi Skoda czy przede wszystkim Volkswagen sprawia, iż w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się zwiększenia ilości pojazdów elektrycznych i autonomicznych także w zakresie pozostałych dwóch marek.

Według ambitnych planów marki Audi do 2020 roku samochód wypuści na rynek przynajmniej 5 nowych samochodów elektrycznych. Jeszcze większe wrażenie robią plany Audi wyznaczone do 2025 roku, do kiedy samochody elektryczne/autonomiczne Audi mają stanowić 1/3 łącznej ilości sprzedawanych nowych modeli.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.