Nowe Audi z internetem LTE

Niemiecki producent jest pierwszym koncernem motoryzacyjnym świata, który wprowadza do seryjnej produkcji swoich samochodów internet LTE.

Audi-A3-Sportback-S-line-2013-Fotos-widescreen-25LTE to szybki, bezprzewodowy internet. Już od lipca bieżącego roku jest dostępny w modelu Audi A3 Sportback. W reszcie samochodów z klasy premium koncernu z Ingolstadt LTE dostępne będzie od listopada. W celu korzystania z internetu w samochodach Audi wystarczy wsadzić kartę SIM do specjalnego slotu umieszczonego na desce rozdzielczej. Oznacza to, że niemiecki koncern nie stworzył indywidualnego systemu, a wyłącznie dostosował swoje samochody do obowiązujących standardów. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z wifi wszystkim pasażerom oraz kierowcy pojazdu.

W internecie, z którego możemy korzystać podróżując Audi A3 Sportback komputer pokładowy dostarczać będzie kierowcy informacje dostosowane do potrzeb. W ten sposób kierowca otrzyma spersonalizowaną nawigację Google Earth oraz Street View oraz dostęp do serwisów społecznościowych typu Facebook czy Twitter. Jedyny mankament może stanowić słaby zasięg internetu LTE, który ograniczy swobodne korzystanie z sieci zwłaszcza na terenie Polski.

1 Comment

  • Coś dla całej rodziny 😉 Od najmłodszych po najstarszych 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.