Nowe Audi SQ8 – stawiamy na moc!

Samochody Audi wyróżnia niezwykle estetyczny i elegancki wygląd, a nowa wersja – Audi SQ8 pod wieloma kwestiami przewyższa nawet taka jak Lamborghini Urus. Obecnie jest to samochód diesel o największej mocy na europejskim rynku. Komfort jazdy i dobre prowadzenie zapewniają m.in.: układ aktywnej stabilizacji przechyłu, system czterech skrętnych kół oraz sportowy mechanizm różnicowy.

W porównaniu z innymi modelami nowe Audi SQ8 — wyróżnia jeden z ważnych parametrów: maksymalny moment obrotowy. Są to wskaźniki znacznie lepsze niż w przypadku np. Lamborghini Urus.
Wartym zwrócenia uwagi jest wysokoprężny motor 4.0 TDI, który rozwija aż 900 Nm momentu obrotowego. Powoduje to wysokie wyniki w zakresie osiągów.
Nowe Audi może osiągnąć 100 km/h w zaledwie 4,8 s. I choć, dla porównania, np. Lamborghini Urus ma w tej kwestii lepszy wynik, jednak nie zmienia to faktu, że Audi SQ8 to kolejny, bardzo szybki samochód na rynku.
Oprócz elegancji i efektywnych parametrów, nowe Audi SQ8, jest jednocześnie przestronnym i wygodnym SUV-em. Posiada kanapę dla trzech osób, która można przesuwać, a także spory bagażnik – o pojemności 605 l. Może on być znacznie większy po złożeniu oparć (Do 1755 l.).

Nowe Audi SQ8 to sportowy model, charakteryzujący się znaczną elastycznością. Sprawdza się to podczas jazdy. Jak wskazują specjaliści: do 2200 obr./min działa jedna sprężarka, zaś wyżej – druga.
Cechą, której nie można pominąć, jest RSG, dający możliwość szybkiego i efektywnego uruchomienia silnika. Dzieje się to nie tylko bardzo szybko, ale też płynnie, a dla wielu osób wręcz niemal niezauważalnie. Pozwala to kierowcy, będąc w trasie, przestać naciskać nogę na gaz i wybrać opcję rekuperacji energii, jazdy na biegu jałowym lub żeglowania ze zgaszonym silnikiem do czasu 40 sekund.
Zaletą RSG jest również duży wybór w zakresie systemu start-stop przy toczeniu. Może on osiągnąć prędkość nawet do 22 km/h.
Wielu kierowców, którzy mieli okazję przejechać się tym samochodem, wskazuje, że jest to prawdziwy, sportowy samochód, stanowiący gratkę dla fanów szybkiej jazdy. Idealnie sprawdza się na autostradzie, zwłaszcza na zakrętach.
Jedną z dostrzegalnych zalet są regulowane, sportowe fotele, które wpływają na wygodę w trakcie jazdy.
W wersji pakietu zaawansowanego zawieszenia Audi SQ8 można wyposażyć w sportowy mechanizm różnicowy. Posiada on również
układ kierowniczy o czterech kołach skrętnych. Jest tu prędkość graniczna – 60 km/h.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.