Nowe Audi Q5 nadchodzi

Już 29-go września zostanie zaprezentowane nowe Audi Q5. Jest to kolejny facelifting na jaki zdecydowali się inżynierzy niemieckiego koncernu, po Audi Q3. Czego możemy spodziewać się po odświeżonej wersji Audi Q5?

audi-q5-teaserNa kilka dni przed premierą nowego Audi Q5 wiemy, iż samochód zostanie wyposażony w kilka nowych rozwiązań technologicznych, które będą miały na celu ułatwienie obsługi systemów multimedialnych auta, zarówno dla kierowcy jak i pasażerów. Mowa tutaj m.in. o integracji systemu wraz z telefonami opartymi o Androida czy iOSa.

Wiemy już także, że nowe Audi Q5 zostanie stworzone na platformie MQB, która obowiązuje przy większości współcześnie produkowanych samochodów koncernu VAG. Wg nieoficjalnych informacji zabieg ten sprawi, że Audi Q5 względem swojego poprzednika zostanie odchudzone aż o 100 kg. Płyta podłogowa o oznaczeniu MQB pozwala nam przypuszczać, iż pod maskę nowego Audi trafią czterocylindrowe oraz sześciocylindrowe jednostki napędowe. Wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Audi Q5 doczeka się także wersji S.

Nowe Audi Q5 będzie można podziwiać podczas zbliżających się Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, które odbędą się na przełomie września i października br.

1 Comment

  • Bardzo ładny samochód

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.