Czy Audi RS1 ma szanse na seryjną produkcję?

Od ponad 2 lat w Internecie przewijają się plotki na temat stworzenia przez niemiecki koncern z Ingolstadt modelu RS1, który plasowałby się w gamie hot hatchy. Ile w tych plotkach jest prawdy? Czy Audi RS1 ma szanse na trafienie do seryjnej produkcji?

Audi-s1Temat Audi RS1 pojawia i powraca do Internetu niczym bumerang. Wielu miłośników tego niemieckiego koncernu twierdzi, że wprowadzenie do oferty modelu RS1 byłoby prawdziwym hitem sprzedażowym. Ostatni raz, oficjalne informacje na temat wspominanego samochodu zostały zaprzeczone przez koncern Audi, który jednoznacznie, w 2014 roku stwierdził, iż nie prowadzi prac, ani nie planuje w najbliższej przyszłości wprowadzić do sprzedaży modelu RS1. Tym razem, temat powrócił za sprawą francuskiego magazynu Automoto, według którego pracownicy Audi intensywnie pracują nad stworzeniem modelu RS1.

Audi RS1 miałoby być docelowo zasilane za pośrednictwem dwulitrowego, czterocylindrowego silnika benzynowego o mocy rzędu 300 KM. Dokładnie ta sama jednostka napędowa wykorzystywana jest do napędu Audi S3 oraz topowej odmiany Volkswagena Golfa. Taka moc w połączeniu z lekką konstrukcją modelu RS1 sprawiłaby, iż mógłby być to z pewnością najszybszy hot hatch w historii koncernu Audi.

Jakie są powody dla których Audi miałoby zwlekać z przygotowaniem modelu RS1? Tutaj przeszkodą jest wyłącznie… Audi RS3, które na tle mniejszego brata byłoby droższe i mocniejsze. O wszelkich informacjach na temat planowanej premiery Audi RS1 będziemy informowali Was na bieżąco.

1 Comment

  • Jaki byłby sens tworzenia kolejnego modelu bez planów jego seryjnej produkcji. Moim zdaniem nowe audi na pewno trafi na światowe rynki i bez problemu znajdzie swoich potencjalnych nabywców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.