Laserowe reflektory Audi – czym będą się wyróżniać?

Premiera nowego Audi A8 budzi ogromną ciekawość wśród wielu miłośników niemieckiego koncernu i nie tylko. Dzieje się tak z wielu powodów, wśród których należy wymienić m.in. laserowe reflektory, które będą charakteryzować się innowacyjnymi funkcjonalnościami.

laserowe-światła-drogowe-audi-a8Co prawda nowe Audi A8 będzie w standardzie wyposażone w reflektory diodowe, ale w opcji wyposażenie będzie można uzupełnić o moduł laserowych świateł drogowych. Na czym polega innowacyjność tego rozwiązania? Otóż światła laserowe charakteryzują się nawet dwukrotnie większym zasięgiem w zestawieniu z tradycyjnymi reflektorami wykonanymi w technologii LED. Jest to możliwe dzięki wysokiej mocy diodom laserowym, które są w stanie generować dużą ilość energii świetlnej przy wykorzystaniu małego komponentu.

W skład każdego reflektora wchodzą cztery wiązki laserowe. Każda wiązka jest odpowiedzialna za generowanie intensywnych promieni niebieskiego światła, które kumulowane są w module, gdzie fosforowy konwerter przekształca niebieskie światło w dopuszczalne do ruchu drogowego światło białe.

Laserowy moduł świateł drogowych nie jest całkowitą nowością dla niemieckiego koncernu. Przypomnijmy, że rozwiązanie to zadebiutowało w 2014 roku w Audi R8 LMX. Wcześniej było wykorzystywane także w samochodach reprezentujących koncern z Ingolstadt w serii wyścigów Le Mans. Audi A8 będzie jednak pierwszym, seryjnie produkowanym pojazdem niemieckiego koncernu, które będzie posiadało możliwość zakupu w opcji laserowych świateł drogowych.

3 Komentarze

  • Reflektory laserowe to jest przyszłość. Kilka lat temu mówiono tak o xenonach, jednak za kilka lat chyba wszyscy o nich zapomnimy. W nowych samochodach będą do wyboru światła LED lub laserowe

  • super to wygląda! niemcy to jednak mają głowe do samochodów

  • Postęp technologii jest niesamowity. Świetnie, że wszystko tak się rozwija i tak jak ktoś wcześniej zauważył, xenony na pewno odejdą w zapomnienie, rośnie im za duża konkurencja. Dużo zalet, a do tego wygląda naprawdę imponująco.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.