Laserowe reflektory Audi – czym będą się wyróżniać?

Lut 22nd, 2015 | Przez | Kategoria: Aktualności

Premiera nowego Audi A8 budzi ogromną ciekawość wśród wielu miłośników niemieckiego koncernu i nie tylko. Dzieje się tak z wielu powodów, wśród których należy wymienić m.in. laserowe reflektory, które będą charakteryzować się innowacyjnymi funkcjonalnościami.

laserowe-światła-drogowe-audi-a8Co prawda nowe Audi A8 będzie w standardzie wyposażone w reflektory diodowe, ale w opcji wyposażenie będzie można uzupełnić o moduł laserowych świateł drogowych. Na czym polega innowacyjność tego rozwiązania? Otóż światła laserowe charakteryzują się nawet dwukrotnie większym zasięgiem w zestawieniu z tradycyjnymi reflektorami wykonanymi w technologii LED. Jest to możliwe dzięki wysokiej mocy diodom laserowym, które są w stanie generować dużą ilość energii świetlnej przy wykorzystaniu małego komponentu.

W skład każdego reflektora wchodzą cztery wiązki laserowe. Każda wiązka jest odpowiedzialna za generowanie intensywnych promieni niebieskiego światła, które kumulowane są w module, gdzie fosforowy konwerter przekształca niebieskie światło w dopuszczalne do ruchu drogowego światło białe.

Laserowy moduł świateł drogowych nie jest całkowitą nowością dla niemieckiego koncernu. Przypomnijmy, że rozwiązanie to zadebiutowało w 2014 roku w Audi R8 LMX. Wcześniej było wykorzystywane także w samochodach reprezentujących koncern z Ingolstadt w serii wyścigów Le Mans. Audi A8 będzie jednak pierwszym, seryjnie produkowanym pojazdem niemieckiego koncernu, które będzie posiadało możliwość zakupu w opcji laserowych świateł drogowych.

Tagi: , , , , , , , , ,

3 komentarze
Skomentuj »

  1. Reflektory laserowe to jest przyszłość. Kilka lat temu mówiono tak o xenonach, jednak za kilka lat chyba wszyscy o nich zapomnimy. W nowych samochodach będą do wyboru światła LED lub laserowe

  2. super to wygląda! niemcy to jednak mają głowe do samochodów

  3. Postęp technologii jest niesamowity. Świetnie, że wszystko tak się rozwija i tak jak ktoś wcześniej zauważył, xenony na pewno odejdą w zapomnienie, rośnie im za duża konkurencja. Dużo zalet, a do tego wygląda naprawdę imponująco.

Skomentuj