Audi TT Ultra Quattro concept

Podczas corocznego festiwalu nad jeziorem Worthersee, który rozpocznie się 8-go maja zaprezentowanych zostanie zapewne kilka ciekawych konceptów pochodzących z koncernu Volkswagena, które posiadają niewielkie szanse na seryjną produkcję.

Audi TT Quattro UltraJednym z takich samochodów jest Audi TT Ultra Quattro concept. Model ten napędzany jest silnikiem 2.0 TFSI o mocy 310 KM i maksymalnym momencie obrotowym z rzędu 400 Nm. Przy niewielkiej wadze wynoszącej zaledwie 1111 kg auto ma imponować osiągami. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zajmować Audi zaledwie 4,2 sekundy, czyli o przeszło sekundę szybciej niż seryjne TT o porównywalnej mocy. Z kolei prędkość maksymalna wyniesie 280 km/h.

Co ciekawe samochód waży o ponad 300 kg mniej niż seryjnie produkowane Audi TT o podobnej mocy. Dlaczego inżynierowie zdecydowali się na tak spory spadek masy? Co ciekawe w samochodzie pozostała klimatyzacja czy elektrycznie sterowane szyby, a zmniejszenia wagi poszukano gdzie indziej. Fotele, które znane są m.in. z Audi R8 GT są o aż 22 kg lżejsze niż w przypadku seryjnie produkowanego Audi TT. Pokrywa bagażnika wykonana jest z tworzywa sztucznego, a nawet 20 kg oszczędzono na felgach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.