Audi TT Roadster trafia do seryjnej produkcji

W węgierskiej fabryce Audi wystartowała seryjna produkcja modelu TT Roadster. Samochód ma trafić do salonów europejskich w przyszłym roku.

Audi-TT-Roadster-produkcjaWęgierska fabryka Audi w miejscowości Gyor w połowie 2013 roku rozpoczęła produkcję samochodów niemieckiego koncernu. Do tej pory wytwarzano tam wyłącznie silniki koncernu VAG, ale po licznych modernizacjach możliwe jest tam tworzenie także pojazdów. Od czerwca 2013 roku do tej pory węgierską fabrykę Audi opuściło ponad 100 tys. samochodów. Teraz, w fabryce w Gyor tworzone jest najnowsze Audi TT Roadster, które ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku. Jest to czwarty, po A3 Limousine, A3 Cabriolet i TT Coupe model Audi wytwarzany w węgierskiej fabryce niemieckiego koncernu.

Członek zarządu Audi AG ds. zasobów ludzkich – Thomas Sigi twierdzi, że fabryka Audi na Węgrzech ma ogromne znaczenie dla tamtejszego przemysłu. Najlepszym dowodem na to są liczne nagrody – zakłady Audi Hungaria w 2014 roku, po raz szósty z rzędu otrzymały prestiżowe wynagrodzenie najlepszego pracodawcy na Węgrzech.

2 Komentarze

  • Mam nadzieję, że to Audi będzie mniej awaryjne pod kątem skrzyni biegów, bo w jego poprzednikach była to prawdziwa zmora i wiem to zarówno z własnego doświadczenia, jak i od znajomych. Dopiero przy którejś naprawie mechanik polecił mi regularne stosowanie Ceramizatora i sytuacja uległa polepszeniu.

  • Popieram kolege wyżej, też miałem problem ze skrzynią biegów, ale myślałam, że to nieliczne przypadki, jak się jednak okazuje – myliłem się. Fajnie, że fabryka na Węgrzech rozwija się, na pewno ma to ogromne znaczenie dla przemysłu i gospodarki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.