Audi kończy sprzedaż hybrydowego A6

Niemiecki koncern oficjalnie zakończy sprzedaż hybrydowego Audi A6. Samochód nie cieszył się zbytnim zainteresowaniem wśród kierowców, a sprzedanych zostało zaledwie 4 tys. egzemplarzy tego modelu.

audi-a6-etronAudi otwarcie przyznawało, że hybrydowy model A6 miał być skierowany głównie do klientów w Stanach Zjednoczonych. Wersja seryjna samochodu ujrzała światło dzienne już 4 lata temu, a do sprzedaży zostało wprowadzone początkiem 2011 roku. Co ciekawe, Amerykanie nie byli zbytnio zainteresowani kupnem tego pojazdu, a aż 80% produkcji zostało sprzedane w… krajach azjatyckich.

Audi A6 e-tron napędzane jest za pośrednictwem benzynowej jednostki napędowej o pojemności 2-litrów i oznaczeniu TFSI, która jest w stanie generować 211 KM mocy. Współpracuje ona z silnikiem elektrycznym o mocy 33 kW. Ogólnie, napęd ten umożliwia przyspieszanie samochodu od 0 do 100 km/h w czasie 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 238 km/h. Średnie zużycie paliwa, wg danych producenta wynosi ok. 6,3 litra / 100 km w cyklu mieszanym.

Bolączką Audi A6 e-tron z pewnością był zbyt mały zasięg, jakie auto mogło pokonać wyłącznie przy wykorzystaniu silnika elektrycznego. Standardem już w tym zakresie zdaje się być dystans z rzędu około 50 km, podczas gdy Audi A6 Hybrid bez korzystania z silnika spalinowego było w stanie pokonać zaledwie 3 kilometry.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.