Audi Sport Quattro Concept – powrót legendy

Jakiś czas temu Audi oficjalnie potwierdziło chęci stworzenia nowego samochodu, który stanowiłby następcę legendarnego modelu Quattro. Samochód w postaci konceptu będziemy mogli po raz pierwszy obejrzeć podczas nadchodzących Targów Samochodowych we Frankfurcie.

audi sport quattro conceptNowy samochód ma wypełnić lukę pomiędzy modelami RS5 oraz R8. Początkowo szefostwo Audi myślało, że zadanie to spełni Quattro Concept z 2010 roku, ale projekt ten okazał się niewypałem. Koncern z Ingolstadt postanowił odczekać trzy lata i ponownie zaatakować, tym razem o wiele odważniej. Wbrew pozorom nowe Audi ma wiele wspólnego z konceptem zaprezentowanym trzy lata temu.

Pod maską Audi Sport Quattro Concept pracować będzie czterolitrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Będzie on współpracować z silnikiem elektrycznym co oznacza, że Sport Quattro Concept będzie autem hybrydowym. Łączna moc układu wynosić będzie aż 700 KM, a maksymalny moment obrotowy to 800 Nm. Napęd oczywiście przenoszony będzie na wszystkie cztery koła. Jak przekłada się to na osiągi? Otóż przyspieszenie od 0 do 100 km/h możliwe jest w czasie 3,7 sekundy, zaś prędkość maksymalna wynosić będzie aż 305 km/h. Co ciekawe według danych producenta najnowsze Audi ma spalać zaledwie 2,5 litra na każde pokonane 100 km.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.