Audi S4 i S5 tylko w automacie?

Okazuje się, że coraz bliżej takiego stanu rzeczy. Szefostwo firmy zdecydowało bowiem, że począwszy od 2012 roku koncern z Ingolstadt nie będzie miał w ofercie w Europie modeli S4 i S5 z manualną skrzynią biegów.

Sytuacja może ta nie byłaby aż tak zastanawiająca, gdyby nie fakt, że na rynku amerykańskim wciąż będzie można dostać auta z manualną skrzynią biegów. Pokazuje to sytuację odwrócenia się trendów i stereotypów, bo większość z fanów motoryzacji to właśnie Stany Zjednoczone postrzegają jako krainę automatów, gdzie do manualnych skrzyń podchodzi się sceptycznie.

Audi S4 i S5 2012 będą więc dostępne wyłącznie z 8-biegowym automatem S-tronic. Taki stan rzeczy możemy zauważyć w praktyce, bowiem przeglądając strony internetowe regionalnych oddziałów, manualne skrzynie biegów zniknęły z konfiguratorów.

A jak Wy zapatrujecie się na tego typu zmiany? Jesteście fanami manualnych skrzyń biegów, czy raczej sądzicie, że to powoli przeżytek, odchodzący do lamusa? Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji w komentarzach do tego artykułu.

1 Comment

  • Jeżdżę 7 biogowym manualem i jak dla mnie automat to porażka, może jak będę po 50-tce kupie sobie automat kto wie 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.