Audi R8 dla Chin

Niemiecki koncern po raz kolejny dowodzi jak bardzo poważnie traktują rynek chiński. Specjalnie z przeznaczeniem dla tego kraju stworzono Audi R8 China Edition, które zostanie wyprodukowane w 80 egzemplarzach.

Auto zostało zaprojektowane w oparciu o model R8 przed faceliftingiem. Niektóre części karoserii jak np. lusterka, zderzak czy tylne skrzydło zostały zapożyczone z R8 GT. Całość uzupełniono o efektowny, niebieski lakier z szarymi uzupełnieniami.

Samochód zasilany jest za pomocą 5,2-litrowego silnika V10 generującego moc z rzędu 518 KM. Umożliwia to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w przeciągu niecałych 4 sekund. Maksymalny moment obrotowy ustalony został na poziomie 530 Nm, a prędkość maksymalna to 318 km/h.

Istnieje kilka ciekawostek dotyczących produkcji Audi R8 China Edition. Samochód dostępny będzie w ponumerowanych egzemplarzach od 1 do 99. Jak to możliwe, skoro niemiecki koncern zapowiedział powstanie 80 modeli? Otóż pominięte zostaną wszystkie egzemplarze, które miałyby zawierać cyfrę 4 w nazwie. W Chinach „czwórka” traktowana jest jako pechowa liczba, przez co z racji, że auto będzie wyłącznie oferowane na rynku chińskim najprawdopodobniej model oznaczone czwórkami nie znalazłyby nabywców. Samochód ma kosztować 2,62 miliona jenów, co jest równowartością około 400 tysięcy dolarów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.