Audi liderem na świecie w sprzedaży aut 4×4

Żadna inna firma produkująca samochody z napędem na 4 koła, nie sprzedaje, ich na całym świecie, w takiej ilości co marka Audi. W zeszłym roku fabryka aut w Ingolstadt (Niemcy) wypuściła na rynek 316, 824 aut z tym właśnie napędem. Oznacza to, że około jedna-trzecia upuszczających fabrykę samochodów marki Audi w 2009 roku, była wyposażona w tę doskonałą technologię. Najlepiej sprzedającym się modelem w zeszłym roku było Audi Q5 z wyprodukowanymi aż 109, 117 egzemplarzami.

Również w Niemczech auta Audi z napędem na cztery koła miały lepsze wyniki. W 2009 marka dostarczyła 72, 049 samochodów z napędem na cztery koła swoim klientom, w ten sposób audi zajęło pierwsze miejsce w tym segmencie motoryzacyjnym.

W roku w którym quattro (4×4), obchodziła swoją 30 rocznicę , dwa modele Audi wygrały w przeprowadzonej przez przez portal samochodowy „AUTO BILD ALLRAD” ankiecie na „Samochód roku z napędem na cztery koła”. Internauci wybrali Audi A4 oraz Audi A8. Michael-Julius Renz, szef działu Sprzedaży na terenie Niemiec w Audi AG, został uhonorowany nagrodą, w czwartkowy wieczór w gali AMI w Leipzig. To był piąty rok z rzędu, kiedy nagroda trafiła do
Ingolstadt .

„Stworzenie samochodu z napędem na cztery koła, było wówczas prawdziwie pionierskim przedsięwzięciem, dosyć ryzykownym, jeżeli chodzi o nową drogę inżynierii – uruchomienia oryginalnej quattro” – opowiada Renz.

Ale prawdziwym sekretem sukcesu osiągniętego przez quattro jest, to że odkrywamy ten samochód wciąż na nowo, modernizując go. Na przykład, niedawno wprowadziliśmy nową zębatkę pierścieniową (część układu napędowego) do RS5. Model quattro może istnieć od 30 lat, ale to wciąż bardzo nowoczesna technologia.

Pierwszy quattro ukazał się w świetle reflektorów 3 marca 1980 roku na pokazie aut w Genewie. Seria sukcesów rozpoczęła się, a sukces systemu 4×4 zarówno na drogach miejskich, jak i w ciężkich warunkach drogowych jest już zapewnione. System quattro nadal jest jednym z najważniejszych trzonów produkcji i ważnym elementem marki Audi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.