Technologia LTE w samochodach Audi

Do sieci wyciekły informacje o rozpoczętej współpracy pomiędzy Audi a firmą Telekom. Wynikiem tej współpracy są testy, przeprowadzane w Kolonii, których celem jest sprawdzenie możliwości nowej telefonii komórkowej LTE (Long Term Evolution).

Sieć telefonii komórkowej LTE jest o wiele bardziej zaawansowana w zakresie funkcji infotainment. Szybki przesył danych pozwalana na dostęp do takich aplikacji multimedialnych jak chociażby Google Earth czy Google Street View i umożliwiają transmisję dużej ilości danych. Szybkość transmisji dochodzi do 100 mb na sekundę, co pozwala użytkownikowi na oglądanie programów telewizyjnych w standardzie HD lub prowadzenie wideokonferencji podczas jazdy. Nie trzeba chyba wspominać, że standardowe, tradycyjne sieci typu GSM czy UMTS nie byłyby w stanie tego zrobić. Reasumując, przepustowość sieci Long Term Evolution wynosi pięć, sześć razy więcej niż sieci, z których korzystamy obecnie.

Testy przeprowadzane przez Audi i Telekom wykazały, że Audi A8 L W12 wyposażone w specjalne urządzenie miało przez cały czas stabilne połączenie, w każdym obszarze miasta. Testowano również funkcje przy większych prędkościach – tutaj także nie było problemu. Ten aspekt testów był bardzo istotny, ponieważ stanowił jeden z warunków dla realizacji i rozbudowy funkcji infotaiment, która ma stać się filarem strategii Audi Connect. Jako lider innowacji i nowoczesnych technologii, Audi zabiega, aby być pierwszy producentem, który wprowadzi do swych aut nowy standard telefonii komórkowej.

Telekom i Audi spośród wszystkich niemieckich miast zdecydowały się na Kolonię, ze względu na to, że jest to pierwsze miasto w Niemczech objęte w całości zasięgiem sieci LTE.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.