Audi RS 5 TDI Koncept zaprezentowane

Audi zaprezentowało swój najnowszy, koncepcyjny model oznaczony symbolami RS 5 TDI. Auto zostało przygotowane dla miłośników dynamicznej i sportowej jazdy.

audi-rs-5-tdiPod maską samochodu zagości silnik V6 3.0 TDI biturbo, który dodatkowo wspomagany jest przez elektryczną turbosprężarkę. Działanie to ma sprawić, że jednostka napędowa zastosowana w najnowszym Audi będzie miała jeszcze bardziej sportowy charakter, a oprócz tego stanie się efektywniejsza.

Silnik V6 Biturbo w Audi RS 5 TDI generuje moc z rzędu 385 KM, a maksymalny moment obrotowy to 750 Nm. Przekłada się to na niesamowite przyspieszenie, które od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 4 sekundy. Od 0 do 200 km/h auto jest w stanie przyspieszyć w niecałe 16 sekund, a prędkość maksymalna pojazdu wynosi 280 km/h.

Jak to przekłada się na spalanie samochodu? W przypadku aut sportowych nie jest to kluczowy czynnik, ale niemiecki producent z Ingolstadt deklaruje, że spalanie w miejskim cyklu nie powinno przekraczać wartości z rzędu 5,3 litra / 100 km.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.